Na slovíčko s Jakubem Tanečkem

Jakub Taneček - útočník - 5.10.2018
Čau Kubo, v loňské sezóně jsi nasázel 34 branek a byl o tebe velký zájem. Nakonec jsi okusil divizi v Turnově. Přesto jsi se vrátil zpět do Sobotky. Co tě vedlo zpět?
V době, když jsem podepsal Turnovu přestupní lístky, tak se také změnila pozice hlavního trenéra. Hlavním důvodem návratu do Sobotky byl zdravotní stav. Dále pak musím přiznat, že se u mě trochu vytrácela radost z fotbalu. Každopádně bych chtěl poděkovat za šanci v Turnově a za rychlé jednání o návratu zpět do Sobotky.
V Sobotce se tým hodně změnil, přesto se postup vzal. Byla to dobrá volba?
Tým se změnil, ale volba postoupit do KP byla správná! po minulé sezóně, která byla opravdu fantastická a nikdo ani takovou nedoufal, Tak by byla hloupost říct ne. Navíc většina hráčů si tuto soutěž chtěla zkusit a bylo by to vůči nim nefér.
Prohrálo se 0:2 s Libčanami. Libčany jsou asi nejsilnější tým KP a ještě neprohráli. Jak hodnotíš tento zápas?
Tým Libčan byl před sezónou pasován do role jednoho z nejsilnějších týmů, což se po první polovině podzimní části potvrzuje, Jelikož jsou na prvním místě bez ztráty bodu. My jsme šli do zápasu s defenzivnější taktikou, která se nám v prvním poločase celkem dařila a soupeř si nevytvořil nějaké vážnější šance. Bohužel se k už tak početné marodce přidalo mé zranění v první poločase a zranění dvou hráčů v průběhu poločasu druhého. Hostující tým zvedl otáčky a začal obléhat naše vápno. je velká škoda, že obdržíme gól po standartní situaci, kdy nehlídaný hráč hlavičkuje  a dává snadný gól. To se prostě nesmí stát, kór v takovém zápase. Druhý gól padl z penalty. Myslím si, že se nemusíme za tento výkon stydět a měli bychom ho přenést do dalších zápasů + nadstavbu v útočné polovině.
Bohužel zranění se nám nevyhýbají! Máme jich spoustu. Po tomto zápase jsi na listině zraněných i ty. Co se stalo?
To je asi bohužel momentálně největší nešvar našeho týmu. Na začátku zápasu jsem si zbíhal na naší polovinu pro autové vhazování. Míč ke mně propadl a já jsem si ho narazil s Chramym. Bohužel se míč rozeskákal a pravou nohou jsem ho tahal za tělem a jak mi levá noha dopadla na zem a měl jsem přetočené tělo, tak mi v levém koleni luplo (vylétlo do vnější strany a vrátilo se zpět)
Jak vážné máš zranění? Jak dlouhá bude pauza od fotbalu? Myslíš o konci s fotbalem?
První vyšetření ukázala na natržení postranního vazu v levém koleni. Byla zvolena konzervativní léčba v podobě klidového režimu, nošení vysoké ortézy, ledování. Vazy by se měli zhruba za 4-5 týdnů vstřebat. Z vlastní zkušenosti bych si chtěl toto potvrzení ještě potvrdit nějakým zkušenějším ortopedem. V tu chvíli, kdy se to stalo jsem myslel, že se jedná o přetržený křížový vaz. Se kterým už mám bohužel nemalé zkušenosti a v hlavě jsem měl rozhodnuté, že končím. vyšetření mě překvapila a rozhodně ještě zvážím svůj návrat k fotbalu.
Kolikáté takhle vážné zranění již máš?
Toto je moje páté vážné zranění kolene a přál bych si, aby bylo poslední.
Tuto sobotu jedeme do Hradce na Slavii. Jak vidíš tento zápas?
Slavia Hradec vyhrála minulý týden překvapivě v Třebši a tento zápas by je mohl nakopnout. To na nás je naopak deka, ale nikdo určitě nevěřil, že budeme každý zápas vyhrávat. Oproti minulému roku mi u týmu chybí bojovnost a zarputilost. Nemusí se dařit fotbalově, ale měli bychom alespoň jezdit tzv. po zadku! Každý hráč by měl začít u sebe a věřím, že si můžeme odvést první venkovní body.
Bohužel se držíme u dna tabulky. Jaké postavení tipuješ na konci sezony?
Tým je tady kvalitní. Myslím si, že můžeme hrát klidný střed tabulky, ale také bojovat o sestup. To ovlivní různé atributy jako je např. docházka na trénink, pohoda v kabině a přístup k tréninku nebo zápasu. Pro postavení na konci sezóny bude důležité uhrát body ve zbytku podzimní části, hlavně tedy v domácích zápasech.
Děkuji za tvé odpovědi. Ať jsi brzo fit a zdráv.
Děkuji za rozhovor. Třeba se jednou ještě potkáme na hřišti :-)

Muži "A" | Neděle 13.09.2020, 15:00
Sokol Roudnice - SK Sobotka "A"
7:1 (3:1)